Nowy numer 28/2018 Archiwum

To nie zamach

Młody mężczyzna groził 7 stycznia wysadzeniem się w redakcji „Gościa Niedzielnego” w Katowicach.

24-latek oświadczył policjantom, że leczył się psychiatrycznie.

Nam mężczyzna tłumaczył, że wybrał budynek mediów, ponieważ zależy mu na rozgłosie. Dodał, że nie chce jednak ofiar wśród pracujących w redakcji ludzi i naciskał, żeby przeprowadzić ewakuację budynku. Twierdził, że bombę ma w plecaku, a zdetonują ją zdalnie współpracujący z nim ludzie.

Młody mężczyzna sprawiał jednak wrażenie niezrównoważonego, więc na ewakuację się nie zdecydowaliśmy. Sprawa wyglądała na tyle mało poważnie, że z początku nie uznaliśmy jej nawet za wartą wzmianki w naszym serwisie. Ponieważ jednak koledzy z innych redakcji zainteresowali się tym tematem – zwłaszcza w kontekście rzeczywistej tragedii w redakcji w Paryżu – postanowiliśmy przedstawić przebieg wydarzeń.

Policjanci zjawili się natychmiast po naszym telefonicznym zgłoszeniu i przejęli negocjacje z mężczyzną. Zatrzymali tylko przed wejściem do budynku nowego biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej, Adama Wodarczyka. Chciał wejść do naszej redakcji na kolędę, zaplanowaną akurat w południe.

W plecaku policjanci bomby nie znaleźli, a kolęda odbyła się godzinę później.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • gut
  07.01.2015 19:23
  Całe szczęście, że nic się nie stało. Ps. Aaaa tutaj jesteście, dobrze wiedzieć. ;)
  doceń 1
 • Awa
  07.01.2015 20:01
  Przeczytałam o was , gdzie indziej.
  doceń 0
 • MacBlacker
  08.01.2015 08:48
  I tym się różnią ludzie wiary od durniów - durnie by oglosili ewakuację.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama