Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Czym się zajmą nowi biskupi?

Jakie zadania powierzył im abp Wiktor Skworc i jak wyglądają ich biskupie herby?

W uroczystość Objawienia Pańskiego, w pierwszym dniu świętowania 90. rocznicy powstania diecezji katowickiej i 17 lat po przyjęciu sakry biskupiej przez abp. Wiktora Skworca otrzymaliśmy od papieża Franciszka podwójny prezent. To nowo wyświęceni biskupi pomocniczy: bp Marek Szkudło i bp Adam Wodarczyk.

Na Mszy, podczas której przyjęli sakrę biskupią metropolita katowicki zarysował im filary, na których opierać będzie się ich posługa. Są one mocno związane z ich dotychczasowymi zadaniami.

Biskup Szkudło będzie, razem z abp. Skworcem, odpowiedzialny za formację duchownych Kościoła katowickiego. Zawołaniem bp. Marka są słowa: „W Tobie Panie zaufałem”, diecezją tytularną - Wigry.

Biskup Wodarczyk, w łączności z metropolitą, będzie troszczył się o formację wspólnot parafialnych, zwłaszcza Ruch Światło-Życie, w tym Domowy Kościół. Zawołaniem bp. Adama są słowa: „Światło-Życie”, diecezją tytularną - Pomezania.

Czym się zajmą nowi biskupi?   Herb biskupa Marka Szkudły Henryk Przondziono /Foto Gość Czym się zajmą nowi biskupi?   Herb biskupa Adama Wodarczyka Henryk Przondziono /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL