Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Zbliża się wielkie świętowanie w diecezji

We wtorek święcenia biskupie, Dies Episcopi abp. Wiktora Skworca, Orszak Trzech Króli i "Betlejem w Spodku".

Uroczystości rozpoczną się o 12.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, gdzie abp Wiktor Skworc udzieli święceń biskupich księżom: Markowi Szkudle i Adamowi Wodarczykowi, nowym biskupom pomocniczym archidiecezji katowickiej. Współszafarzami święceń będą abp senior Damian Zimoń oraz bp senior Stefan Cichy.

Uroczystości poprzedzi czuwanie modlitewne w katedrze, które rozpocznie się o 11.30. Tego dnia przypada także 17. rocznica święceń biskupich metropolity katowickiego. Otrzymał je z rąk św. Jana Pawła II.

Po święceniach, o 15.00, spod katedry ruszy Orszak Trzech Króli. Zakończy się koncertem Magdy Anioł i Zespołu Albo i Nie przed katowickim Spodkiem. Zaraz po orszaku o 18.00 rozpocznie się "Betlejem w Spodku", koncert najpiękniejszych piosenek bożonarodzeniowych z całego świata w wykonaniu gwiazd polskiej estrady: TGD, Anny Marii Jopek, Natalii Niemen i Kuby Badacha oraz rodzinne kolędowanie.

W imprezie udział wezmą także abp Skworc oraz nowo wyświęceni biskupi. Zgromadzeni w Spodku będą mogli zobaczyć również symbole ŚDM: krzyż i ikonę Matki Bożej, które właśnie peregrynują po naszej diecezji. Dochód z biletów przeznaczony będzie na przygotowania naszej archidiecezji do ŚDM 2016 r. Bilety będzie można kupić także w dniu koncertu w godz. od 14.00 do 18.00 w Spodku.

W uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczynamy także obchody 90-lecia diecezji.

Załączniki:

wypowiedź abp. Wiktora Skworca:

wypowiedź Piotra Lebka, koordynatora Orszaku Trzech Króli w Katowicach:

wypowiedź ks. Romana Chromego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama