GN 28/2018 Archiwum

Symbole ŚDM na Śląsku

Krzyż i ikona Światowych Dni Młodzieży zaczynają peregrynować po archidiecezji katowickiej.

W sobotę o godzinie 15 zostaną jej przekazane na granicy z diecezją opolską, w parafii Racibórz-Brzezie, gdzie od 15.30 przez godzinę będzie można adorować krzyż.

O 18.00 symbole trafią do parafii MB Piekarskiej na os. Tysiąclecia w Katowicach, a o 20.00 – do kościoła ojców oblatów na Koszutce, gdzie zagra Magda Anioł z zespołem i gdzie odbędzie się nocne czuwanie (w programie: 24.00 – Eucharystia, 1.00 – posiłek, 2.00 – Droga Krzyżowa i o 3.00 Godzina Miłosierdzia).
4 stycznia symbole ŚDM odwiedzą m.in. katowicki dworzec PKP (12.00), rynek i teatr (13.30), Silesia City Center (15.00), szpital na Ligocie (18.30), a o 20.30 w Siemianowicach-Bytkowie zacznie się nocne czuwanie.

Następnej nocy 5/6 stycznia (z poniedziałku na wtorek) przy krzyżu i ikonie Maryi będzie można czuwać w bazylice w Piekarach Śl. (od godz. 20). Później trafią one do Chorzowa (6 stycznia), Świętochłowic i Rudy Śląskiej (6/7 stycznia). 7 stycznia odwiedzą Czerwionkę i Rybnik, gdzie od 21.30 do 23.30 odbędzie się Droga Krzyżowa między kościołami NSPJ i św. Barbary w Boguszowicach. W tym drugim (Boguszowice-Osiedle) odbędzie się czuwanie z Mszą św. o godz. 24. Między 5.15 a 7.00, już 8 stycznia, symbole ŚDM staną pod główną bramą kopalni "Jankowice", gdzie będzie trwała modlitwa w intencji górników. Na godz. 15 na rynku w Rybniku zaplanowano zawierzenie miasta i Koronkę w intencji jego mieszkańców.

Z Rybnika krzyż i ikona Matki Bożej trafią do Knurowa (m.in. Droga Krzyżowa ulicami oraz Msza św. o północy w kościele MB Częstochowskiej, po niej adoracja). W piątek 9 stycznia odwiedzą Łaziska, Orzesze, Żory i Suszec (tu nocne czuwanie z 9 na 10 stycznia). 10 stycznia będą w Żorach, Pawłowicach i Jastrzębiu. W niedzielę 11 stycznia – w Wodzisławiu Śl. (co ciekawe, krzyż i ikona Maryi odwiedzą tu m.in. kościół ewangelicki). 11 stycznia o 22.00 z Krostoszowic spod Orlika wyruszy Droga Krzyżowa do Turzy Śląskiej, gdzie o północy zacznie się Pasterka młodzieżowa i czuwanie do 6.00.

Peregrynacja symboli ŚDM w archidiecezji katowickiej będzie trwać do 16 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • owieczka_
    03.01.2015 08:41
    Zabrakło informacji o tym, że o 18.00 symbole trafią do kościoła na katowickim osiedlu Tysiąclecie Górne potem przejdzie procesja światła do kościoła na Tysiącleciu Dolnym, a od godz.20.00 rozpocznie się nocne czuwanie na Koszutce u oblatów. 4 stycznia symbole odwiedzą katowicki dworzec, rynek, teatr, SCC, szpital w Ligocie a potem nocne czuwanie w Bytkowie.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama