Nowy numer 48/2023 Archiwum

Dołącz swój głos

Dołącz swój głos do chóru i zaśpiewaj z mocą podczas uroczystości święceń biskupich ks. Marka Szkudły i ks. Adama Wodarczyka 6 stycznia w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Ośrodek Liturgiczny Ruchu Światło-Życie archidiecezji katowickiej zaprasza na warsztaty muzyczne przygotowującego do tego wydarzenia. W tym dniu przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), dlatego, jak zapewniają organizatorzy, będzie wielkie kolędowanie!

W oprawę muzyczną liturgii, podczas której ks. Marek Szkudło i ks. Adam Wodarczyk zostaną wyświęceni na biskupów pomocniczych archidiecezji katowickiej, włączy się, specjalnie na tę okazję utworzony, ogólnopolski chór. Organizatorzy zapraszają na warsztaty wszystkie osoby, które chcą podziękować kapłanom za ich dotychczasową posługę oraz modlić się o dary Ducha Świętego potrzebne w sprawowaniu władzy pasterskiej w archidiecezji.

Chórowi będzie towarzyszyć orkiestra symfoniczna składająca się ze studentów Akademii Muzycznej oraz uczniów Szkół Muzycznych II st. Zgłoszenia do orkiestry będą rozpatrywane indywidualnie. Można je przesyłać na adres: sakra@osrodekliturgiczny.pl z krótkim podaniem muzycznego wykształcenia i doświadczenia gry na instrumencie.

Warsztaty odbędą się od 4 do 6 stycznia 2015 roku w Ośrodku Profilaktyczno-Szkoleniowym im. ks. Blachnickiego w Katowicach-Brynowie.

Warunkami uczestnictwa są: obecność na całych warsztatach, włącznie z próbą akustyczną (to wymóg transmisji telewizyjnej), doświadczenie śpiewu w chórze 4-głosowym, wypełnienie formularza, który znajduje się TUTAJ.

Potwierdzenie przyjęcia do chóru zostanie wysłane indywidualnie na adres e-mailowy.

Więcej informacji na stronie: www.osrodekliturgiczny.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy