Nowy numer 3/2019 Archiwum

Egzotyczne "Wesołych Świąt"!

Wiesz, jak składa się życzenia po sudańsku, wietnamsku, cygańsku? Posłuchaj młodych archidiecezji katowickiej.

Młodzież archidiecezji katowickiej zaangażowana w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży nakręciła film z życzeniami bożonarodzeniowymi oraz noworocznymi dla pielgrzymów z całego świata, którzy przyjadą do Polski w 2016 r.

Koordynator ŚDM w archidiecezji katowickiej, ks. Marcin Wierzbicki złożył życzenia w języku hinduskim, jego zastępca - ks. Krzysztof Biela - posłużył się językiem sardyńskim. W nagraniu można usłyszeć życzenia w języku niemieckim, portugalskim, norweskim, kaszmirskim, hiszpańskim, wietnamskim, cygańskim, chińskim, ukraińskim, japońskim, francuskim, angielskim, rapanui, irackim, serbsko-chorwackim, indonezyjskim, tureckim, litewskim, zuluskim, malajskim, słowackim, baskijskim, wietnamskim, irlandzkim, sudańskim, bengalskim, estońskim oraz polskim.

Christmas Greetings - World Youth Day 2016 - Młodzi Dla Młodych [www.mlodzidlamlodych.pl]
Młodzi Dla Młodych
W ostatnich sekundach nagrania młodzi z Góry Karmel (bo tak nazywać się będzie nasza diecezja w czasie ŚDM) składają najważniejsze dla nich życzenia, w języku angielskim.

Zapraszają w nich rówieśników z całego świata, aby w te święta otworzyli swoje serca na przywitanie Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa i pozwolili, by napełnił ich swoją nieskończoną miłością, pokojem swojej obecności i radością zbawienia. Zachęcają ich także, by byli świadkami Chrystusa w świecie, i życzą, by Bóg błogosławił im oraz ich rodzinom. Całość poniżej:

Dear Friends! May you this Christmas, open your hearts wide and welcome our Lord and Savior, Jesus Christ and allow Him to fill you with His infinite love, peace of His presence and joy of His Salvation. May you be true witnesses of Christ in the world, so that many will believe that Christ lives and is with us. May God bless you and your families!

Diecezjalne Centrum ŚDM Archidiecezji Katowickiej organizuje darmowe kursy językowe, przygotowujące młodych Ślązaków na przyjęcie pielgrzymów z całego świata. To także odpowiedź na wezwanie abp. Wiktora Skworca, który zachęcał, żeby przed ŚDM uczyli się języków obcych.

Aktualnie prowadzone są darmowe kursy językowe z angielskiego, włoskiego, hiszpańskiego i czeskiego. Od stycznia organizatorzy ruszają z darmowym kursem rosyjskiego i greckiego, a w najbliższej przyszłości planowane są kolejne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • ChristOurHope
  24.12.2014 12:49
  Jak posprzątać burdel w swoim życiu?

  Najlepiej od początku. Od tego co nas otacza, co jest zewnętrznym obrazem naszej duszy.

  Porządek na zewnątrz jest obrazem naszej duszy.

  Dysfunkcyjność rodzin może być widoczna w prostych sprawach. Niekoniecznie musi dot. spraw wielkich lub nałogów.

  Ład w domu jest początkiem przemiany naszej duszy.

  Kto pokonuje własne wady i nienawiść miłością przezwycięża siebie.

  Nie walcz z wiatrakami, lecz z przyczynami. Kiedy upadasz zaczynaj od początku.

  Miłość do innych wyraża się przez to w jaki sposób porządkujesz własne życie i jak chcesz w tym pomóc innym. Zewnętrzny wyraz jest tylko pozorem. Ludzi po pozorach oceniać nie można.

  "Któż nas może odłączyć od Boga?"

  Żyj pełnią życia tzn. żyj w Bogu! I tego życzę wszystkim na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

  PS. Aniu będę czekał na Ciebie aż zmienisz zdanie na mój temat.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy