Noc Konfesjonałów w galerii handlowej

W kaplicy przy Silesia City Center oprócz spowiedzi odbywało się "Uwielbienie Boga" oraz modlitwa za miasto.

Oprócz przedświątecznych zakupów odwiedzający w poniedziałek, 22 grudnia Silesia City Center mogli się wyspowiadać. W kaplicy św. Barbary, znajdującej się przy centrum handlowym, odbyła się Noc Konfesjonałów.

Noc Konfesjonałów to akcja ewangelizacyjna znana od kilku już lat. Księża do późnych godzin nocnych czekają na każdego chcącego pojednać się z Bogiem i wyznać swoje grzechy w sakramencie pokuty. Noc w katowickiej kaplicy zgromadziła rzeszę wiernych, którzy już od godziny 19.30 mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. W kaplicy oprócz spowiedzi odbywało się – jak w każdy poniedziałek – "Uwielbienie Boga" oraz modlitwa za miasto prowadzona przez Dom Modlitwy 24/7.

– Ze względu na dzisiejsze tempo pracy i życia ludzie dorośli często mają czas wolny jedynie wieczorami i w nocy, dlatego właśnie dla nich zorganizowaliśmy tę Noc Konfesjonałów, aby mogli przyjść i przygotować swe serca na narodziny Mesjasza – powiedział KAI ks. Krzysztof Biela, moderator ds. nowej ewangelizacji w archidiecezji katowickiej.
– Najpiękniejsze wnioski wypływające z każdej dzisiejszej spowiedzi: ludzie mają ogromną potrzebę Boga! – zauważył ks. Biela. – Dla nas, kapłanów, jest to niesamowite świadectwo widzieć ludzi przychodzących o późnych godzinach nocnych do spowiedzi – ostania osoba wyspowiadała się kilkanaście minut przed północą. Buduje nas również obecność tutaj młodych ludzi – dodał.

« 1 »