Nowy numer 42/2018 Archiwum

Wystawa "Dziewięciu z Wujka", Katowice, od 20 grudnia

13 grudnia br. Społeczny Komitet Pamięci Górników KWK "Wujek" Poległych 16 grudnia 1981 przy współpracy z Muzeum Historii Polski zrealizował projekt Interaktywnego stanowiska muzealnego. Umożliwia ono zwiedzającym pozyskanie wiedzy na temat wydarzeń z pacyfikacji kopalni "Wujek" za pośrednictwem nowoczesnych form przekazu. Instalacja składa się z dwóch elementów. Aplikacji pozwalającej na poruszanie się po wygenerowanym trójwymiarowym terenie kopalni w okresie pacyfikacji oraz czujnika ruchu pozwalającego na bezprzewodowe obsługiwanie aplikacji za pomocą gestów.

Instalacja będzie dostępna dla zwiedzających od 20 grudnia w siedzibie Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności (Katowice, ul. Wincentego Pola 65).

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy