Nowy numer 48/2023 Archiwum

Pierwsze takie kolędowanie od 90 lat

TGD, Anna Maria Jopek, Natalia Niemen, Kuba Badach, abp Wiktor Skworc i dopiero co wyświęceni biskupi 6 stycznia o godz. 18 zapraszają na "Betlejem w Spodku".

Będzie nas blisko 12 tys. i będzie się działo. Dlaczego? Bo usłyszymy kilkadziesiąt najpiękniejszych kolęd z całego świata, m.in. z Austrii, Anglii, Wenezueli, Puerto Rico, Ameryki Północnej, Afryki w zupełnie nowych, przez ponad pół roku przygotowywanych jedynie na tę okazję, aranżacjach Piotra Nazaruka, dyrygenta gospelowej grupy TGD. Oprócz tego razem z gwiazdami zaśpiewamy w Spodku to, co lubimy najbardziej, a więc najpiękniejsze polskie kolędy. Po nich będzie wielki finał z najbardziej znanym utworem Trzeciej Godziny Dnia.

Około dwuipółgodzinny koncert. Rodzinne kolędowanie. Uwielbienie Boga w wielotysięcznym tłumie. To nie wszystko. Impreza zainauguruje również obchody 90. rocznicy utworzenia diecezji katowickiej. Wspólnie w Spodku kolędować będzie abp Wiktor Skworc oraz wyświęceni tego dnia biskupi pomocniczy: ks. Adam Wodarczyk i ks. Marek Szkudło.

Każdy, kto 6 stycznia przyjdzie na "Betlejem…", otrzyma wigilijny opłatek, którym będzie mógł podzielić się z innymi.

Dochód z biletów przeznaczony będzie na kolejne ewangelizacyjne dzieło, czyli organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Pomożemy przez to młodym naszej archidiecezji, która przyjmie w tym czasie ok. 20 tys. pielgrzymów z całego świata.

Bilety do nabycia w parafiach oraz na stronach ticketpro i ticketportal. Będzie można je nabyć także w dniu koncertu w godz. od 14 do 18.

Tego dnia Katowice czekają jeszcze inne uroczystości. O godz. 12 w katedrze Chrystusa Króla odbędą się święcenia biskupów pomocniczych archidiecezji katowickiej. O godz. 15 sprzed katedry ruszy z kolei Orszak Trzech Króli, który zakończy się przy Spodku, bezpośrednio przed rozpoczęciem koncertu.

Zobacz także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy