Nowy numer 42/2018 Archiwum

Finał Szlachetnej Paczki

Około 1200 wolontariuszy, tony prezentów i prawie 2500 obdarowanych rodzin z 67 rejonów Śląska - tak liczbowo wygląda finisz tegorocznej akcji w naszym województwie.

To drugi, po woj. mazowieckim, wynik w Polsce. Zanim nastąpił finał akcji, wolontariusze z potrzebującymi spotkali się w ich domach, zdiagnozowali ich sytuację, zapytali o marzenia i konkretne potrzeby. Dzięki nim darczyńcy przygotowali mądrą pomoc dla nieznanych im ludzi.

Magazyn medialny Paczki w Katowicach znajdował się przy ul. Pijarskiej. To właśnie tam 13 i 14 grudnia darczyńcy zawozili paczki, a wolontariusze przekazywali je potrzebującym. Na terenie całego województwa takich magazynów było kilkadziesiąt. Hasłem tegorocznej akcji jest „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

W całej Polsce Paczka zjednoczyła ponad 800 tys. osób. Średnia wartość jednej paczki wyniosła ponad 2 tys. zł. W jej tworzenie średnio zaangażowało się 36 osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy