Nowy numer 3/2019 Archiwum

Protest pod ziemią

Od rana 11 grudnia 66 pracowników zewnętrznej firmy strajkowało pod ziemią na kopalni "Chwałowice" w Rybniku.

To pracownicy Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów. W środę 10 grudnia, nie dostali wypłaty. Strajk zaczęli 11 grudnia o godzinie 6.30, wraz z rozpoczęciem pierwszej zmiany. Przebywali pod ziemią na poziomie 700.

– To był spontaniczny protest – powiedział „Gościowi Katowickiemu” Dominik Kolorz, szef górniczej „Solidarności”. – Tym ludziom nie należy się dziwić. Jeśli za pracę się nie płaci, to tej pracy się nie wykonuje – stwierdził.

Wypłaty nie dostali także inni pracownicy rybnickiego oddziału Konsorcjum, jednak strajk podjęli tylko ci z kopalni "Chwałowice". Zarząd spółki, która ich zatrudnia, twierdzi, że pracownicy nie dostali pieniędzy, ponieważ za wykonane prace nie zapłaciła Kompania Węglowa.

Górnicy mają strajkować do końca swojej zmiany. Jeśli do tej pory nie dostaną wypłaty – strajk podejmie następna zmiana.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy