Nowy numer 42/2018 Archiwum

Coś się zmienia

- Pieniądze z funduszy unijnych nie trafiają tylko do wybranych instytucji. Pokazujemy ludziom, że one zmieniają nasz region w wielu dziedzinach, m.in. w myśli technologicznej oraz projektowaniu obiektów i przestrzeni - mówiono podczas konferencji prasowej podsumowującej Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

W środę, 10 grudnia w Teatrze Śląskim w Katowicach odbyło się spotkanie prasowe podsumowujące wstępnie kampanię promocyjną "Razem zmieniamy Śląskie". - Ważne jest, by ludzie kojarzyli nasze działania z pozytywnymi zmianami w swoim środowisku - powiedział Witold Domanik, prezes zarządu Jero Sp. z o.o. - To dzięki środkom z funduszy unijnych jesteśmy w stanie rewitalizować obszary zdegradowane czy chronić dziedzictwo kulturowe. Dotychczas w ramach programu podpisano ok. 5 tys. umów na ok. 7,2 mld zł dofinansowania. Ok. 40 kolejnych dokumentów czeka na podpisanie.

Stefania Koczar-Sikora, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego opowiadała, że jednym z osiągnięć programu było przekazanie funduszy subregionom. - Podczas tego programu ponad 17 proc. przeznaczyliśmy na subregiony. Z funduszy, które przeznaczymy do 2020 r., procent ten wzrośnie do ponad trzydziestu.

Kampania regionalna "Razem zmieniamy Śląskie" odbywa się od 1 do 14 grudnia. Jest skierowana głównie do osób od 15. do 55. roku życia. Wizytówkami kampanii są: nowa siedziba Muzeum Śląskiego, Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie oraz Pracownia Sztucznego Serca w ramach CD Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy