Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zobacz także

 • Maluczki
  07.12.2014 16:33
  Słuchałem tego kazania w radiu.
  Z trudem wysłuchałem go do końca.
  Biskup po prostu powiedział górnikom, żeby sobie żyli z czego chcą.
  Miałem wrażenie że biskup jest z ekipy rządzącej Polską
  doceń 0
 • Agaton
  07.12.2014 18:03
  Epitafium...
  doceń 0
 • katolik
  07.12.2014 20:54
  Bez Boga ani do proga, mówi śląskie powiedzenie. W tym czasie byłem na katolickiej Mszy św. Wszechczasów, w której uczestniczyły nasze poprzednie pokolenia.
  doceń 0
 • ChristOurHope
  07.12.2014 21:06
  Górnicy mają ten sam problem co inne sektory gospodarki. Spółki Skarbu Państwa są zarządzane nieefektywnie, wg klucza partyjnego, normy moralne dla kierownictwa są inne niż dla ogółu pracowników i są często uzależnione od decyzji politycznych, które najczęściej się podejmuje w obliczu nadchodzących wyborów.

  Prawdę mówiąc jeden ogarnięty koleś mógłby w imieniu rządu zarządzać wszystkimi spółkami Skarbu Państwa jednocześnie, wyłączając w ten sposób monistyczny lub dualistyczny sposób sprawowania kontroli, biorąc za to jedną pensję nie przekraczającej 25 tys. zł (pensja wyjściowa). Tylko, że rząd musiałby przerzucić na niego i ewentualnie jego kilkunastu współpracowników regionalnych (po 20 tys. zł) odpowiedzialność za organizację konkursów - przetargów, co byłoby znacznym uproszczeniem procedur i prowadziłoby do koordynacji pracy spółek państwowych i prywatnych bliskich współpracowników sektora państwowego.

  Ciekawe ile spółek byłoby w likwidacji lub w upadku?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy