Nowy numer 3/2019 Archiwum

Liczę na Waszą obecność!

"Wspólnie zawierzymy Bogu przez wstawiennictwo św. Barbary wszystkie problemy górnictwa, zwłaszcza jego naprawę - na płaszczyźnie dialogu społecznego, bez eskalacji napięć społecznych i groźby bezrobocia" - napisał abp Wiktor Skworc w zaproszeniu na Mszę św. w intencji górników i ich rodzin.

Metropolita katowicki odprawi ją w najbliższą niedzielę o godz.12 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Do udziału w Eucharystii zaproszeni są wszyscy górnicy, poczty sztandarowe, emeryci, poszkodowani w wypadkach pod ziemią, rodziny, a także proboszczowie parafii, na terenie których aktualnie fedrują kopalnie.

"Rozumiemy, jak społecznie skomplikowana i ekonomicznie trudna jest sytuacja górnictwa na Górnym Śląsku. Jesteśmy świadkami wypadków na kopalniach oraz niepokoju społecznego, wyrażającego się w ostatnich miesiącach w protestach związkowców i emerytów. Dlatego kolejny raz za wstawiennictwem św. Barbary powierzymy Bożej Opatrzności górnicze sprawy. Bracia Górnicy! Liczę na Waszą obecność w katedrze w przyszłą niedzielę, zaś wszystkich Diecezjan proszę o modlitwę w intencji bezpiecznej przyszłości dla Śląska" - czytamy w zaproszeniu.

Po Mszy św. jej uczestnicy zaproszeni są na barbórkowy poczęstunek.

Transmisję Eucharystii przeprowadzą m.in: Radio eM, TVP Katowice, TVP Info i Radio Katowice. Relację z galerią zdjęć będzie można znaleźć też na stronie "Katowickiego Gościa".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy