Nowy numer 42/2018 Archiwum

Oto Pan Bóg przyjdzie, nawet do Auchan

- Myślę, że ten klip jest pewnym znakiem chrześcijaństwa w świecie. Weszliśmy w świeckie miejsce właśnie po to, żeby wyjść do ludzi, których nie ma w kościele. Bo pewnie część z nich na Msze nie chodzi. Chcieliśmy z radością pokazać im coś ważnego - mówi ks. Maciej Michałek, wikary z parafii św. Stanisława BM w Żorach.

Właśnie ta parafia dzień przed rozpoczęciem Adwentu zorganizowała nietypową akcję w Auchan w Żorach. Dostali zgodę od władz sieciówki, w ciągu tygodnia skrzyknęli się na "tajnej grupie na Facebooku" i tak ok. 60 osób, wśród nich młodzi ze wspólnot, muzycy i całe rodziny, znalazło się w Auchan.

- Chcieliśmy akcją zachęcić ludzi, żeby nie przespali tych czterech niedziel, żeby nie zmarnowali tego czasu i aby zastanowili się nad tym, czym jest Adwent. Stąd pomysł, żeby zaśpiewać: "Oto Pan Bóg przyjdzie". Ta pieśń tak naprawdę mówi o końcu świata, o wiecznym szczęściu. Tylko czy my tego szczęścia chcemy? - pyta żorski wikary.

Jak wyglądała niecodzienna ewangelizacja? Zobacz sam.

Flashmob Adwentowy Żory / Advent Flash Mob 29.11.2014
xmmaciek
A jakie były reakcje ludzi? - I szefostwo, i pracownicy Auchan byli bardzo pozytywnie do nas nastawieni, od razu spodobał im się ten pomysł. Reakcje kupujących też były raczej pozytywne - przyznaje ks. M. Michałek. - Było też kilka negatywnych, ale właśnie dzięki tym opiniom jestem przekonany, że takie rzeczy warto robić. I na pewno coś jeszcze stworzymy, bo pomysły rodzą się cały czas.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy