GN 40/2023 Otwarte Archiwum

Będą SMS-y o opóźnieniach pociągów

Od 1 grudnia chcą je wysyłać do zainteresowanych pasażerów Koleje Śląskie.

Pasażerowie otrzymają SMS-y z informacjami o opóźnieniach przekraczających 20 minut i odwołaniu pociągów.

"Każdy pasażer, który wyśle SMS z nazwą swojej linii (np.: „S1”) na numer 799 599 881, będzie otrzymywał na swoją komórkę informacje o największych opóźnieniach i o odwołanych pociągach na danej trasie kolejowej. Co istotne - podróżny płaci jedynie za wysłanego przez siebie SMS-a aktywacyjnego (zgodnie z cennikiem operatora)" - informują Koleje Śląskie.

Po zarejestrowaniu się do usługi pasażer będzie otrzymywał wiadomości przez dwa tygodnie. Jeżeli zdaniem użytkownika usługa okaże się użyteczna, będzie mógł przedłużyć czas korzystania z niej. Pasażerowie będą mogli otrzymywać powiadomienia równocześnie o każdej z obsługiwanych przez Koleje Śląskie linii. W każdej chwili istnieje także możliwość rezygnacji z otrzymywania wiadomości tekstowych - wystarczy na ten sam numer wysłać SMS z nazwą swojej linii poprzedzając ją minusem (np. „-S1”).

Z usługi będzie można korzystać przynajmniej do końca marca. - Na razie zdecydowaliśmy się wprowadzić usługę na okres zimowy, gdy wskutek np. oblodzonej sieci trakcyjnej i zasp na torach opóźnienia w ruchu kolejowym są większe - wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Linie, na których swoje usługi świadczą Koleje Śląskie:

Będą SMS-y o opóźnieniach pociągów  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast