Nowy numer 39/2023 Archiwum

PiS: Wyniki uważamy za nieprawdziwe

Chcę jasno powiedzieć, że ogłoszone przez PKW wyniki uważamy za nieprawdziwe, nierzetelne, żeby po prostu nie użyć słowa sfałszowane - stwierdził w Katowicach prezes partii Jarosław Kaczyński.

- To jest wielkie wyzwanie dla Polski, dla polskiej demokracji, bo zgoda na taką sytuację oznacza po prostu zmianę ustroju, oznacza pchnięcie Polski na Wschód, oznacza, że w Polsce procedury wyborcze w gruncie rzeczy nie będą miały żadnego praktycznego znaczenia, będą tylko służyć do sztucznego legitymizowania istniejącej władzy - powiedział J. Kaczyński.

Prezes PiS dodał, że największa partia opozycyjna się na to nie zgadza. Jasno powiedział, że będą prowadzone akcje przewidziane przez prawo, czyli odwołania do sądów okręgowych. - Będziemy prowadzili akcje na forum międzynarodowym, w tym w Parlamencie Europejskim - poinformował były premier. 

J. Kaczyński zapowiedział też, że 13 grudnia odbędzie się, jak co roku, demonstracja, ale w tym roku będzie miała wyraźne hasło: "Nie zgadzamy się na taki sposób liczenia głosów w wyborach, domagamy się weryfikacji tego, co się stało i domagamy się zmiany ordynacji wyborczej, w tym kierunku, by możliwość fałszowania wyborów została radykalnie ograniczona". 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast