GN 28/2018 Archiwum

Młodzi archidiecezji odwiedzą bł. Karolinę

Z okazji 100. rocznicy jej męczeńskiej śmierci pojadą do sanktuarium w Zabawie. Tam zobaczą miejsce życia i śmierci Karoliny Kózkówny. Na Śląsk wrócą z jej relikwiami.

Już w sobotę rusza pielgrzymka młodzieży archidiecezji katowickiej do sanktuarium błogosławionej Karoliny w Zabawie. Dla młodych to kolejny etap na drodze przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r., których hasłem będą słowa: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą". Szczególnie patronować im będzie bł. Karolina Kózkówna, wzór prawdziwej pobożności i czystości.

Uroczystej Mszy w czasie pielgrzymki przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc. Po niej nastąpi przekazanie młodym relikwii bł. Karoliny.

Program pielgrzymki:

10.00 - rozpoczęcie (sanktuarium w Zabawie): wprowadzenie o sanktuarium i bł. Karolinie, świadectwo. Modlitwa przy pomniku Ofiar Wypadków Drogowych. Zapoznanie się z ideą ośrodka terapeutycznego dla osób poszkodowanych w wypadkach, rodzin ofiar.

11.30 - przerwa na kawę

12.00 - przejazd do Wał-Rudy, zwiedzanie domu rodzinnego, Droga Krzyżowa, powrót do Zabawy

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30 - Eucharystia pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca

17.00 - spotkanie w "Zabawskiej Stodole" (posiłek)

18.00 - wyjazd

Oto wypowiedź ks. Marcina Wierzbickiego, duszpasterza młodzieży odpowiedzialnego za przygotowania archidiecezji katowickiej przed ŚDM:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama