Nowy numer 39/2023 Archiwum

Poprawia się stan górników

Stan pięciu górników, poszkodowanych w katastrofie górniczej w kopalni Mysłowice-Wesoła 6 października, którzy nadal przebywają w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, poprawia się.

Informację przekazała rzeczniczka CLO dr Justyna Glik. Dwaj ostatni pacjenci opuścili oddział intensywnej terapii. "Pozostało pięciu górników, wszyscy przebywają na oddziale oparzeniowym" - podała J. Glik.

Stan dwóch pacjentów można określić jako dobry. "W dość ciężkim stanie jest nadal trzech pacjentów, ale na tyle stabilnym, że nie muszą już przebywać na oddziale intensywnej terapii" - powiedziała rzeczniczka.

Do katastrofy w kopalni "Mysłowice-Wesoła" doszło w nocy z 6 na 7 października. W strefie zagrożenia znajdowało się wówczas 37 pracowników. 36 wyjechało na powierzchnię, 31 trafiło pierwotnie do szpitali. Najciężej poszkodowani górnicy, w stanie krytycznym, trafili do siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń.

Katastrofa spowodowała pięć śmiertelnych ofiar. Czterej ciężko poparzeni górnicy, mimo wysiłków lekarzy, zmarli w CLO. W kopalni zginął 42-letni kombajnista, którego ciało ratownicy górniczy odnaleźli w 12. dobie prowadzonych w bardzo trudnych warunkach poszukiwań.

Przyczynę katastrofy bada prokuratura w Katowicach oraz 20-osobowa komisja ekspertów Wyższego Urzędu Górniczego powołanych specjalnie w tym celu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast