GN 28/2018 Archiwum

Poprawia się stan górników

Stan pięciu górników, poszkodowanych w katastrofie górniczej w kopalni Mysłowice-Wesoła 6 października, którzy nadal przebywają w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, poprawia się.

Informację przekazała rzeczniczka CLO dr Justyna Glik. Dwaj ostatni pacjenci opuścili oddział intensywnej terapii. "Pozostało pięciu górników, wszyscy przebywają na oddziale oparzeniowym" - podała J. Glik.

Stan dwóch pacjentów można określić jako dobry. "W dość ciężkim stanie jest nadal trzech pacjentów, ale na tyle stabilnym, że nie muszą już przebywać na oddziale intensywnej terapii" - powiedziała rzeczniczka.

Do katastrofy w kopalni "Mysłowice-Wesoła" doszło w nocy z 6 na 7 października. W strefie zagrożenia znajdowało się wówczas 37 pracowników. 36 wyjechało na powierzchnię, 31 trafiło pierwotnie do szpitali. Najciężej poszkodowani górnicy, w stanie krytycznym, trafili do siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń.

Katastrofa spowodowała pięć śmiertelnych ofiar. Czterej ciężko poparzeni górnicy, mimo wysiłków lekarzy, zmarli w CLO. W kopalni zginął 42-letni kombajnista, którego ciało ratownicy górniczy odnaleźli w 12. dobie prowadzonych w bardzo trudnych warunkach poszukiwań.

Przyczynę katastrofy bada prokuratura w Katowicach oraz 20-osobowa komisja ekspertów Wyższego Urzędu Górniczego powołanych specjalnie w tym celu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama