GN 28/2018 Archiwum

Drugiej tury nie będzie

Z nieoficjalnych danych komisji wyborczych w Wodzisławiu Śl. wynika, że dotychczasowy prezydent miasta, rządzący od dwóch kadencji Mieczysław Kieca z PO, wygrał tym razem w pierwszej turze.

Kontrkandydatami M. Kiecy w walce o fotel szefa miasta byli byli były poseł Adam Gawęda, bezpartyjny kandydat, startujący z komitetu PiS, a także Mateusz Kania z Kongresu Nowej Prawicy. Urzędujący od 2006 roku prezydent najprawdopodobniej uzyskał ponad połowę wszystkich głosów.

Cztery lata temu M. Kieca zwyciężył w drugiej turze, pokonując z nieznaczną przewagą bezpartyjną kandydatkę Annę Białek.

W Świętochłowicach pierwszą turę wyborów wygrał dotychczasowy prezydent Dawid Kostempski - wynika z danych ze wszystkich 26 obwodów. Kontrkandydatami D. Kostempskiego byli Rafał Świerk z Ruchu Ślązaków-Świętochłowice, Janusz Dubiel z Ruchu Autonomii Śląska i Marek Palka z PiS. Wygrana oznacza drugą kadencję obecnego prezydenta Świętochłowic.

W pierwszej turze wybrany został także dotychczasowy prezydent Tychów - Andrzej Dziuba. Według nieoficjalnych wyników otrzymał ponad 64 proc. głosów. Dziuba rządzi Tychami od 14 lat, startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Prezydenta Andrzeja Dziuby. Wygrał z Jakubem Chełstowskim z komitetu "Tychy Naszą Małą Ojczyzną", który otrzymał ponad 18 proc. głosów, Grzegorzem Kołodziejczykiem z PiS - ponad 12 proc. oraz Włodzimierzem Kwiatkiem (SLD Lewica Razem) - ponad 3 proc.

Natomiast w Żorach szykuje się druga tura wyborów. Obecny prezydent Waldemar Socha o fotel szefa miasta będzie walczył z Wojciechem Kałużą. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na W. Sochę głosowało 44,1 proc. mieszkańców.

Druga tura wyborów czeka też mieszkańców Siemianowic Śl. Tam zmierzą się ze sobą obecny prezydent Jacek Guzy, z poparciem 27,91 proc. głosujących i Rafał Piech, który uzyskał 26,84 proc. głosów.

 
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama