GN 28/2018 Archiwum

Zakończyło się głosowanie - PiS prowadzi

O godz. 21 zakończyliśmy wybory samorządowe. Teraz komisje zliczają głosy. Według wyników sondażowych w woj. śląskim i w Polsce zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Druga tura wyborów 30 listopada.

Według wstępnych informacji podanych przez stacje telewizyjne, które przekazały wyniki wyborów na podstawie badania exit poll, opartego na odpowiedziach wyborców zaraz po oddaniu głosu, w całym kraju zwyciężyło PiS - 31,5 proc., wygrywając z PO - 27,3 proc. i PSL - 17 proc. W naszym województwie również zwyciężyło PiS.

W Katowicach, w wyborach na prezydenta, według danych sondażowych prowadzi Marcin Krupa, zdobywając 40,7 proc. głosów. W drugiej turze zawalczy o głosy razem z Andrzejem Sośnierzem, który zdobył 23,4 proc. głosów.

Frekwencja w województwie śląskim do 17.30 wyniosła 35.29. To najniższy wynik w całej Polsce. Drugi najniższy wynik zanotowano w województwie dolnośląskim - 35,99 proc. W całym kraju frekwencja do godz. 21 wyniosła 46,4 proc.

W nocy z niedzieli na poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza opublikuje nieoficjalne, wstępne wyniki głosowania w całym kraju. Pojawią się także informacje dotyczące wyników procentowych do rad wszystkich szczebli, według komitetów wyborczych o zasięgu krajowym. Ukażą się również wyniki głosowania na prezydenta w 18 największych miastach. Kolejne informacje pojawią się w poniedziałek rano.

Druga tura wyborów na wójta, burmistrza, prezydenta odbędzie się 30 listopada. Głosować będą mieszkańcy tych miast i wsi, gdzie żaden z kandydatów nie otrzymał ponad połowy ważnych głosów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • adamgala
  16.11.2014 21:23
  Szkoda,ze nie podano wiadomości kto jest drogi w Katowicach tylko trzeba szukac gdzie indziej.... Sosnierz 23% .
  doceń 0
 • adamgala
  16.11.2014 21:24
  Oo juz jest info. Zwracam honor😊
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama