GN 28/2018 Archiwum

Konferencja "Powstania śląskie 1919-1921", Świętochłowice, 5 listopada

Konferencja "Powstania śląskie 1919-1921", zorganizowana w ramach cyklu Uniwersyteckie Spotkania Świętochłowickie i dedykowana otwarciu Muzeum Powstań Śląskich, odbędzie się 5 listopada 2014 r. w sali kinowej Muzeum Świętochłowice przy ul. Polaka 1.

Program konferencji:

10.00 - powitanie gości, przedstawienie idei spotkań

10.15 - wykład wprowadzający prof. zw. dr hab. Edward Długajczyk - "Tadeusz Puszczyński i jego wspomnienia o działalności destrukcyjnej podczas III powstania śląskiego"

11.00 - przerwa kawowa

11.15 - wystąpienia:

- dr hab. Lech Krzyżanowski - "Pamięć o powstaniach na Górnym Śląsku w międzywojennej i powojennej Polsce"

- dr Miłosz Skrzypek - "Stanowisko mocarstw zachodnich wobec konfliktu polsko-niemieckiego na  Górnym Śląsku po I wojnie światowej"

12.30 - dyskusja

12.50 - idea Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama