Nowy Numer 21/2019 Archiwum

O obronie Katowic – dyskusja

Spotkanie odbędzie się w Katowicach w związku z nowym, krytycznym wydaniem "Wieży spadochronowej".

Ukazało się nowe, krytyczne wydanie książki Kazimierza Gołby „Wieża spadochronowa” z posłowiem prof. Krystyny Heski-Kwaśniewicz. Książka Gołby jest opowieścią o harcerskiej i powstańczej obronie Katowic przed wkraczającymi tu w 1939 roku Niemcami. Autor korzystał przy pisaniu z ankiety, skierowanej do świadków tamtej obrony, zamieszczonej w 1946 r. w „Gościu Niedzielnym”. Te oryginalne ankiety odnalazła w 2003 r. prof. K. Heska-Kwaśniewicz.

4 listopada o godz. 17.00 w sali im. Franciszka Blachnickiego w redakcji „Gościa Niedzielnego” (ul. Wita Stwosza 11) odbędzie się spotkanie na temat książki i samej obrony Katowic. W dyskusji wezmą udział prof. Krystyna Heska-Kwaśniewicz, prok. Ewa Koj z IPN, prof. Ryszard Kaczmarek i dr Andrzej Grajewski. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL