Nowy numer 39/2023 Archiwum

Arcybiskup wzywa do modlitwy za górników

- W duchu chrześcijańskiej solidarności stańmy przy wszystkich poszkodowanych i ich rodzinach, żonach, dzieciach, wszystkich bliskich z wytrwałą modlitwą - apeluje abp Wiktor Skworc.

Drodzy Diecezjanie!

Jesteśmy głęboko wstrząśnięci tragicznym wypadkiem, do którego doszło w poniedziałek 6 października w Kopalni Mysłowice-Wesoła. Kolejny raz straszliwy żywioł okazał się silniejszy niż wszystkie techniczne zabezpieczenia.

Z przekazów medialnych wiemy, że wskutek tej tragedii w siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń przebywa osiemnastu najciężej poszkodowanych górników. Lekarze i personel medyczny czynią wszystko, co możliwe, aby ulżyć ich cierpieniu i uratować im życie.

W duchu chrześcijańskiej solidarności stańmy przy wszystkich poszkodowanych i ich rodzinach, żonach, dzieciach, wszystkich bliskich z wytrwałą modlitwą. W miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej prośmy miłosiernego Boga, przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego o zachowanie życia naszych braci, łaskę powrotu do zdrowia, dar cierpliwej ufności i żywej nadziei, a także o pomoc Bożą dla lekarzy i całego personelu medycznego.

Wołajmy do Maryi, którą wzywamy jako Uzdrowienie Chorych i czcimy w parafii Mysłowice-Wesoła pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej: wspomóż, najlepsza Matko, wszystkie ofiary wypadku górniczego i ich tak ciężko doświadczone rodziny!

Wzywając Was, Bracia i Siostry, do modlitewnej jedności, z serca Wam błogosławię!

+ Wiktor Skworc,

arcybiskup metropolita katowicki

Specjalną akcję pomocy dla poszkodowanych w tragedii na kopalni Mysłowice-Wesoła przygotowała również Caritas archidiecezji. TUTAJ znaleźć można numer konta, na który można wpłacać pieniądze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast