Nowy numer 33/2018 Archiwum

Caritas apeluje o pomoc

Caritas archidiecezji katowickiej prosi o pomoc finansową dla poszkodowanych górników z kopalni Mysłowice-Wesoła, których powrót do zdrowia będzie długotrwałym i wymagającym kosztownej opieki procesem. Część pieniędzy już trafiła do rodzin poszkodowanych górników.

W nocy w kopalni doszło do zapalenia i - prawdopodobnie - wybuchu metanu. We wtorek, 7 października rano w szpitalach przebywało 28 górników, z tego 18 w Szpitalu Oparzeniowym w Siemianowicach Śl., siedmiu na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Stan wszystkich jest bardzo ciężki. Jeden górnik nadal przebywa pod ziemią.

Caritas archidiecezji katowickiej apeluje o pomoc finansową dla poszkodowanych górników i ich rodzin. Lekarze potwierdzają, że leczenie będzie długotrwałym, a co za tym idzie kosztownym procesem. Osoby, które chcą pomóc, proszone są o wpłatę na konto Caritas z dopiskiem "Katastrofa". Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama