Nowy numer 25/2018 Archiwum

Górnik nadal uwięziony pod ziemią

Pierwsza pomoc finansowa dla rodzin poszkodowanych górników z kopalni Mysłowice-Wesoła została już przekazana przez Caritas archidiecezji katowickiej. Abp Wiktor Skworc, który uczestniczy w Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, dziś rano odprawił Mszę św. w intencji poszkodowanych górników, ich rodzin i szczęśliwego zakończenia akcji ratowniczej.

Akcja poszukiwawcza zaginionego pod ziemią górnika została wstrzymana. Jak donosi reporter Radia eM Łukasz Zych, co 20-30 min. wznawiany jest pomiar poziomu metanu. Na razie jest zbyt wysoki, by bezpiecznie kontynuować akcję. Chodzi o wyeliminowanie grożącego potencjalnie ratownikom zagrożenia ponownym wybuchem metanu.

W nocy w kopalni doszło do zapalenia i - prawdopodobnie - wybuchu metanu. We wtorek, 7 października rano w szpitalach przebywało 28 górników, z tego 18 w Szpitalu Oparzeniowym w Siemianowicach Śl., siedmiu w stanie bardzo ciężkim z uwagi na oparzenia dróg oddechowych. Jeden górnik nadal przebywa pod ziemią.

Swój przyjazd do Mysłowic zapowiedziała premier Ewa Kopacz.

Dziś w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach-Wesołej o godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. za poszkodowanych górników z prośbą do Matki Bożej Fatimskiej i patronki górników św. Barbary o szczęśliwy przebieg akcji ratunkowej oraz o powrót do zdrowia dla wszystkich.
 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama