Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dowody na istnienie...

8 października o godz. 17 w studiu koncertowym Polskiego Radia Katowice odbędzie się spotkanie z Barbarą Gruszką-Zych, poetką, krytykiem literackim i dziennikarką "Gościa Niedzielnego". Wieczór poprowadzi red. Marek Mierzwiak.

Barbara Gruszka-Zych jest autorką kilkunastu tomików wierszy, książek reportażowych, a także biografii Czesława Miłosza "Nasz poeta". Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Jej wiersze tłumaczone są na język angielski, arabski, białoruski, czeski, francuski, litewski, niemiecki, włoski i węgierski. Ostatnio ukazały się nowe książki poetyckie autorki: "Koszula przed kolana" i "Nie ma nas w spisie" oraz wybór "Dowody na istnienie ciemni".

Spotkanie uświetni muzycznie Józef Skrzek. Kilka wierszy poetki przeczyta Oskar Mafa, student PWST w Bytomiu.

Szkice do wierszy wykona Witold Modrzejewski, absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Wieczór utrwalą na zdjęciach Jan Mieńciuk - fotograf i poeta oraz Victor Grados - fotograf, z pochodzenia Peruwiańczyk, absolwent szkoły fotograficznej przy Universita Popolare w Neapolu.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama