Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ośmiu kandydatów

Kongres Nowej Prawicy wystawia kandydatów na prezydentów śląskich miast. O fotel szefa Katowic walczy Łukasz Cholewiński, przedsiębiorca i restaurator.

Ogółem KNP w województwie śląskim ma wystawić 12 własnych kandydatów na prezydentów miast na prawach powiatu. Zamierza też poprzeć m.in. czterech kandydatów wystawianych przez lokalne komitety. Ugrupowanie nie będzie miało własnego ani popieranego kandydata w Tychach i Dąbrowie Górniczej. Listę KNP do sejmiku w okręgu chorzowskim otworzy Jacek Matusiewicz, brat byłego marszałka województwa Adama Matusiewicza.

Kandydatami na prezydentów miast z ramienia KNP będą też: w Siemianowicach Śląskich - Michał Labryga, w Bytomiu - Waldemar Bartosik, w Rudzie Śląskiej - Adam Kasperek, w Będzinie - Krzysztof Paweł Bogocz, w Jaworznie - Mirosław Łapot, w Mysłowicach - Blanka Palka, a w Jastrzębiu-Zdroju - Sławomir Żmudziński.

Europoseł Janusz Korwin-Mikke uważa, że Śląsk, podobnie jak Wielkopolska, to ważny dla partii region, myślący perspektywicznie i prężny gospodarczo. Dlatego, zdaniem lidera KNP, wśród kandydatów na prezydentów miast jest wielu przedsiębiorców.

KNP wystawi swoje listy kandydatów do sejmiku we wszystkich siedmiu okręgach wyborczych w woj. śląskim. W okręgu bielsko-bialskim "jedynką" będzie Wiesław Lewicki, w okręgu katowickim - Andrzej Sielańczyk, w okręgu rybnickim - Adam Pustelnik, w okręgu gliwickim - Adam Kotwica, w okręgu Częstochowskim - Sławomir Kokot, a w okręgu sosnowieckim - Tomasz Skóra.

Wśród kandydatów na stanowisko prezydenta Katowic są m.in. prezes Parku Śląskiego w Chorzowie Arkadiusz Godlewski (PO), były prezes NFZ i obecny dyrektor Górnośląskiego Muzeum Etnograficznego Andrzej Sośnierz (PiS), a także dyrektor położonego w obrębie tego samego parku Stadionu Śląskiego Marek Szczerbowski (SLD). Z poparciem obecnego prezydenta Katowic Piotra Uszoka kandyduje obecny wiceprezydent tego miasta Marcin Krupa (Forum Samorządowe i Piotr Uszok). Aleksander Uszok jest kandydatem Ruchu Autonomii Śląska. Własny komitet zarejestrował po wystąpieniu z PO poseł Jerzy Ziętek. Prodziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, była senator prof. Krystyna Doktorowicz jest także kandydatką komitetu „My z Katowic” na prezydenta miasta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • slezan84
    06.10.2014 19:11
    Święte prawo redakcji zamieszczać doniesienia PAP wedle uznania. Symptomatyczne jest jednak, że jeden tekst o KNP wypuszczony przez Polską Agencję Prasową od razu znalazł się na stronie Gościa. A z kilku nt. Ruchu Autonomii Śląska ani jeden jeszcze nie pojawił w tym miejscu. Ciekawe dlaczego.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama