Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wiceprezydent startuje w wyborach

Marcin Krupa, wiceprezydent Katowic, został kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Samorządowe i Piotr Uszok na prezydenta miasta.

- Intensywnie pracował, dostawał bardzo trudne zadania do realizacji, niepopulistyczne, niemedialne, spotykał się z mieszkańcami i przekazywał bardzo trudne kwestie. Powierzyłem mu strategiczne obszary rozwojowe. Odpowiadał m.in. za wydział rozwoju miasta, za przygotowanie kluczowych inwestycyjnych projektów. Wiele się nauczył - powiedział obecny prezydent Katowic Piotr Uszok, przedstawiając kandydata.

Marcin Krupa swój program wyborczy nazwał "umową z mieszkańcami Katowic". Zaproponował m.in. żeby na przyszłoroczny budżet obywatelski przeznaczyć 20 mln zł oraz wypracować "skuteczniejsze procedury" związane z jego realizacją. Obiecuje również budowę Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, powołanie pełnomocnika ds. kontaktów pomiędzy organizacjami pozarządowymi, zbudowanie trzech krytych basenów, co najmniej 100 mieszkań na wynajem rocznie, zagwarantowanie żłobka i przedszkola dla każdego dziecka z Katowic czy pakietu bezpłatnych usług miejskich dla rodzin wielodzietnych. W dalszej kolejności M. Krupa planuje m.in. budowę Centrum Nauki w Katowicach, ożywienie terenów poprzemysłowych oraz wspieranie inwestycji i nowych technologii poprzez powołanie tzw. "opiekuna inwestora". Obiecuje także rozwiązać problemy komunikacyjne Katowic.

Nowy kandydat na prezydenta stolicy Śląska ma 39 lat, mieszka w Katowicach, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Jest absolwentem wydziału transportu Politechniki Śląskiej, od 2005 roku doktorem w specjalności budowa i eksploatacja maszyn. W radzie miasta zasiadał w latach 2006-2010. Pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego klubu radnych Forum Samorządowe i Piotr Uszok.

Obecnie jako wiceprezydent Katowic nadzoruje m.in. zadania miasta w zakresie planowania strategicznego, rozwoju systemów transportowych, ochrony i kształtowania środowiska, gospodarki komunalnej, zagospodarowania i planowania przestrzennego.

O fotel prezydenta Katowic w listopadowych wyborach samorządowych powalczą m.in. Andrzej Sośnierz (PiS); Arkadiusz Godlewski (PO), Marek Szczerbowski (SLD), Jerzy Ziętek (poseł niezależny), Aleksander Uszok (RAŚ).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama