Nowy numer 23/2021 Archiwum

Jesteście Chrystusa

- Przygotowujecie się do pracy w świecie ludzi. Pójdziecie nawet wtedy, gdy będzie trudno i niebezpiecznie - mówił klerykom WŚSD abp Wiktor Skworc.

Na zakończenie rekolekcji i rozpoczęcie nowego roku formacji w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym abp Wiktor Skworc odprawił Mszę św. dla kleryków. Metropolita, witając alumnów, wspomniał ich wakacyjne misje: posługę w szpitalu, pomoc na rekolekcjach dla Dzieci Maryi i ministrantów oraz wyprawę do Zambii. Hasłem tegorocznych rekolekcji były słowa: "Nazwałem was przyjaciółmi", na fundamencie których seminarzyści rozpoczęli nowy rok nauki i formacji.

 

 

Jesteście Chrystusa   Mszy św. w seminarium przewodniczył abp Wiktor Skworc Marlena Rolnik /Foto Gość - Przygotowujecie się do pracy w świecie ludzi. Pójdziecie nawet wtedy, gdy będzie trudno i niebezpiecznie - mówił arcybiskup. - Jesteście Chrystusa, od kiedy ukształtował was w łonie matki. Od chrztu świętego i poprzez kolejne sakramenty jesteście coraz bardziej Jego. Decyzja pójścia za Chrystusem jest potwierdzeniem nabycia was na własność. Świadomość przynależności dodaje wam mocy, nie boicie się, bo jesteście Chrystusa. Ten, kto wyzbył się lęku, nie jest już sługą, lecz przyjacielem - wyjaśniał.

Metropolita katowicki na koniec przypomniał klerykom, że rozpoczynający się rok akademicki będzie szczególny: rok 2015 to czas 90. rocznicy powstania diecezji katowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama