PiS wystawiło kandydata

Andrzej Sośnierz wystartuje w wyścigu o fotel prezydenta Katowic z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Mocny kontrkandydat dla Arkadiusza Godlewskiego z zawodu jest lekarzem, uchodzi za jednego z najlepszych specjalistów w zakresie ochrony zdrowia. Kierował Wydziałem Zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, był doradcą ministra zdrowia i opieki społecznej, w latach 1999-2002 był szefem Śląskiej Kasy Chorych. Znany jest przede wszystkim z wprowadzenie pionierskich elektronicznych kart ubezpieczenia zdrowotnego, które służą ubezpieczonym w śląskim oddziale NFZ do dzisiaj. Za wdrożenie tego systemu kierowana przez niego Śląska Kasa Chorych została nagrodzona tytułem "Lidera informatyki 2002".

W 2002 roku startował po raz pierwszy w wyborach na prezydenta Katowic i przegrał z Piotrem Uszokiem. Należy do tych polityków, którzy dość często zmieniają ugrupowania. Działał w Kongresie Liberalno-Demokratycznym, Unii Polityki Realnej, Inicjatywie dla Polski. W 2005 roku został posłem z ramienia Platformy Obywatelskiej. Potem należał do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W czasie rządów PiS został powołany na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Funkcję tę pełnił w latach 2006-2007.

W 2010 roku wystąpił z PiS i przeszedł do klubu Polska Jest Najważniejsza. Z ramienia tej partii nie uzyskał jednak reelekcji w wyborach parlamentarnych. Od 2012 roku kieruje Górnośląskim Parkiem Etnograficznym w Chorzowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..