Nowy numer 25/2021 Archiwum

Arcybiskup na sesji w Niemczech

Metropolita katowicki od poniedziałku do środy bierze udział w jesiennej sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Niemiec.

"Pracujemy nad nowym dokumentem o relacjach Kościoła w Polsce i w Niemczech. Zależy nam, aby od przyszłego roku były one bardziej intensywne" - mówił przed wyjazdem metropolita katowicki. Abp Wiktor Skworc jest przewodniczącym Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec.

Wśród tematów, które chce przedstawić niemieckim biskupom, jest przypadająca w przyszłym roku 50. rocznica wymiany listów między episkopatami Polski i Niemiec. Metropolita katowicki zapowiedział, że będzie mówił także o potrzebie nowych kontaktów obydwu Kościołów, które powinny być widoczne na forum Europy. Jednym z tematów będzie również zagadnienie współpracy instytucji pomocowych nastawionych m.in. na rzecz wspierania misji oraz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Podczas sesji arcybiskup przypomni także wspólną modlitwę przedstawicieli Kościoła w Polsce i w Niemczech, która miała miejsce 31 sierpnia w Gliwicach w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Załącznik:

Wypowiedź metropolity katowickiego

Zobacz także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama