Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wytrwały do końca, jak Maryja

W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca w poniedziałek odprawiona została Msza św. żałobna w intencji śp. Łucji, matki emerytowanego bp. pomocniczego archidiecezji katowickiej Gerarda Bernackiego.

W liturgii uczestniczył również biskup pomocniczy diecezji sosnowieckiej Piotr Skucha oraz wielu księży archidiecezji.

W homilii ks. Łukasz Gaweł, rzecznik metropolity katowickiego, nawiązał do obchodzonego w tym dniu wspomnienia Matki Boskiej Bolesnej. - Wspominamy dziś Matkę Chrystusa i Matkę naszą. Widzimy ją pełną ufności. Nawet kiedy wiara w sercach uczniów i apostołów przeżywała kryzys, kiedy światło nadziei wydawało się gasnąć, Ona trwała pod krzyżem swego Syna - mówił.

Na zakończenie Eucharystii metropolita katowicki, wspominając śp. Łucję, wyraził potrzebę modlitwy za zmarłe matki kapłanów. - Były one pierwszymi wychowawczyniami, a potem towarzyszyły im cichą modlitewną obecnością i wsparciem. Wytrwały do końca, jak Maryja. Później w imieniu bp. Gerarda Bernackiego podziękował za obecność, modlitwę i wszystkie gesty solidarności z rodziną zmarłej.

Pogrzeb śp. Łucji Bernackiej odbędzie się we wtorek 16 września o 10.00 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Książenicach. Zmarła miała 95 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama