Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zobacz także

 • _jasiek
  14.09.2014 22:17
  Na Litość Boską, przestańcie zakłamywać rzeczywistość! To nie jest żaden biskup, oni nie mają kapłaństwa sakramentalnego, sakramentu święceń a więc i żadnej sukcesji apostolskiej to jest nowy superintendent. I żaden kościół - to jest zbór.
  doceń 12
 • KURT
  15.09.2014 10:29
  Co wy za bzdury piszecie?!!! Zastanawiam się od dłuższego czasu czy jest to jeszcze katolicki portal? U heretyków nie ma biskupów bo nie ma tam i nigdy nie było sukcesji apostolskiej!!! Konsekracja?!!! Co Wy za bzdury piszecie? Heretyków promujecie?

  Ręce opadają!
  doceń 17
 • vanitas
  15.09.2014 11:24
  "Aktu konsekracji poprzez nałożenie rąk dokonał bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce w asyście bp. Ryszarda Bogusza z Wrocławia oraz bp. Rudolfa Bażanowskiego z Olsztyna"
  Czy to była KONSEKRACJA (sakrament świeceń)? Czy "konsekratorzy" naprawdę byli BISKUPAMI (posiadaczami sakramentu świeceń)?
  Czy istnieje "Kościół Ewangelicko-Augsburski" - czy aby na pewno jesst on Kościołem (i czy "Kościołów jest kilka, bo mnie uczą jakiejś starej formułki - "wierzę w JEDEN (...) Kościół")?
  Czy autor tego tekstu jest katolikiem, albo choć ma pojęcie o katolickiej eklezjologii ???
  doceń 16
 • KURT
  15.09.2014 17:23
  śwjacenty - rozmawiajmy o faktach a nie o Twoich wyobrażeniach o tych że faktach. Luter dokonał rozłamu w Kościele Powszechnym i to jest fakt. Pycha kroczy przed upadkiem. Ta właśnie pycha i brak pokory Lutra doprowadziła do tego, że dziś na tym forum toczymy spór. To jest właśnie owoc tzw. reformacji, czyli wieczny spór i ciągle pączkujące "wspólnoty" protestanckie. Jednym słowem podział, podział i jeszcze raz podział. Czy tego od Nas oczekuje nasz Pan? Luter mógł wprowadzić zmiany w Kościele ale pycha go zgubiła a "wystarczyło" pójść drogą, którą obrał Św. Franciszek z Asyżu. Na początku nierozumiany ale pokorny i ta właśnie pokora doprowadziła Go do Świętości. Jak widać na przykładzie tego wielkiego Świętego pokora rodzi wspaniałe owoce a pycha, której uległ Luter daje owoce złe, diabelskie i zatrute co w "świecie protestanckim" widoczne jest na każdym kroku. A to dopiero początek. Jednak wielu protestantów zaczyna już to dostrzegać i wielu powraca na łono Świętej Matki Kościoła Katolickiego bo wiedzą, że nie ma innej drogi. Po prostu rzeczy trzeba nazywać po imieniu. Luter był sprawcą rozłamu w Kościele Powszechnym zadał tym samym ranę Naszemu Panu. Z tym nie da się polemizować. Tak po prostu jest.
  doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama