Nowy numer 28/2018 Archiwum

Śląski konwój jest już na Ukrainie przejdź do galerii

Nasz fotoreporter depeszuje spod Lwowa:

Jest piątek, godzina 13. Po uroczystym pożegnaniu na placu Sejmu Ślaskiego, załadowaniu darów na samochody i czternastu godzinach spędzonych w drodze zatrzymujemy się na posiłek pod Lwowem. Uczestnicy są już mocno zmęczeni, śpią na ławkach przydrożnego zajazdu. Jazda była męcząca, prawie całą drogę do granicy padało. Przejście graniczne to cztery stracone godziny i jeden samochód, który uległ awarii.

Ukraina powitała nas piękną, słoneczną pogodą oraz spotkaniem z pierwszymi osobami, które odbierają od nas dary. To Ukraińcy ze Lwowa. Dostają na pamiątkę plakat z napisem: „Achtung, Russia” z podobizną Putina. Wśród ukraińskich przyjaciół jest także żołnierz Batalionu Aidar o ksywie Szturm. Opowiada o sytuacji na Wschodzie, opowieść ilustruje zdjęciami ze smartfona. Na jednym z nich grupa umundurowanych mężczyzn odpoczywa pomiędzy kolejnymi starciami. „Nikt z nich już nie żyje. Namierzyli ich, całą osiemdziesiątkę...”. Na innych zdjęciach chwali się, jak potrafią „domowym” sposobem przerobić samochody terenowe na małe wozy bojowe, wyposażone w działka (zdjęcia w z tej rozmowy w galerii poniżej).

Od frontu na Wschodzie dzieli nas jeszcze grubo ponad tysiąc kilometrów, jednak zaczynamy już odczuwać klimat tamtych miejsc.

« 1 »

Zobacz także

 • warrior
  12.09.2014 15:47
  A z tego ile ukradną?
  doceń 0
 • Wojciech
  13.09.2014 10:06
  A odwiedziliście cmentarz Orląt Lwowskich?
  doceń 0
 • Wojciech
  13.09.2014 11:17
  Wstydzie się, że jadąc na Ukrainę przez Lwów , nie byliście na cmentarzu Orląt Lwowskich. To smutne , nie pamiętać o historii Polski
 • ed
  16.09.2014 07:06
  Co to znaczy plakat ACHTUNG ??????????? Ten konwój jest z Polski ????????
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama