Nowy numer 25/2021 Archiwum

7 lekcji Chrysusa, Chorzów, każda środa od 10 września do 22 października

Skończyły się wakacje i ruszył cykl spotkań "7 lekcji Jezusa". Franciszkanie z Chorzowa zapraszają przez 6 najbliższych śród na godz. 19 do Boskiej szkoły.

- Wspólnota ma wymiar szkoły, a Jezus jest nauczycielem. Kiedy wybieram Chrystusa jestem w jego szkole. Muszę powiedzieć: "Chcę być uczniem Chrystusa!" - mówił franciszkanin, prowadzący pierwszą konferencję.

Podczas każdego spotkania zostanie omówiona jedna z znanych nam przypowieści. Prowadzący spotkanie franciszkanin wyjaśnił, dlaczego Jezus poucza właśnie w taki sposób. - Jezus dokonuje czegoś innego. Nie uczy bezpośrednio tylko właśnie przez konkretne przypowieści. Czytamy Pismo, ale nie do końca je rozumiemy. Jesteśmy trochę "tępi", mamy problem z przyjęciem Bożego słowa. Jezus dostrzegł naszą ułomność, wiedział, że musi nam to prościej wyjaśnić, dlatego wybrał właśnie obrazy życia codziennego. Chciał abyśmy mogli się w tym wszystkim odnaleźć.

Na pierwszej lekcji została omówiona przypowieść o miłosiernym samarytaninie. Podczas kolejnych lekcji młodzież i dorośli odkryją przypowieści o zabłąkanej owcy, przewrotnych dzierżawcach, drzewie figowym, wielkiej uczcie, pannach mądrych i głupich oraz robotnikach w winnicy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama