Nowy numer 24/2021 Archiwum

W czwartek rusza konwój z pomocą Ukrainie

Wyjedzie o godz. 17 z placu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

W konwoju pojedzie kilkanaście aut. Osiem z nich (samochody terenowe) zostanie przekazanych batalionom Gwardii Narodowej.

Wszyscy z niepokojem obserwujemy sytuację na Ukrainie. Każdy z nas może pomóc. Stowarzyszenie Pokolenie od początku roku wspomaga wolnościową walkę narodu ukraińskiego. Od kilkunastu dni prowadzimy akcję "Jestem Polakiem, pomagam Ukrainie". Udało nam się zebrać ponad 100 tys. zł. Za te pieniądze kupiliśmy 7 samochodów terenowych, kilkaset sztuk odzieży termicznej, paramedyki ratujące życie, takie jak celox, koce termiczne, opaski uciskowe, peleryny wojskowe itp.

Do tego przygotowaliśmy pomoc dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie i dla uchodźców z okolic Doniecka i Ługańska przebywających w obozach na wschodzie Ukrainy. Nasza pomoc przygotowana jest pod konkretne zamówienia i trafi do najbardziej potrzebujących. W konwoju pojedzie ponad 20 wolontariuszy.

W piątek w Kijowie będzie miało miejsce uroczyste powitanie konwoju i przekazanie części samochodów. Kolejnego dnia pojedziemy na wschód, aby dotrzeć do obozów uchodźców i przekazać resztę zaopatrzenia ludności cywilnej i oddziałom ochotników. Konwój jest inicjatywą społeczną organizowaną przez Stowarzyszenie Pokolenie i wspieraną przez Fundację Strzelecką oraz Fundacją Niepodległości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama