Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jak poseł PO obraża Ślązaków

"Myślałem, że są mniej leniwi i mądrzejsi" - napisał o Ślązakach po porażce PO w Rybniku Andrzej Gałażewski. Z kolei przegrany kandydat PO sugeruje, że wyborcy Platformy Obywatelskiej są... mało obywatelscy.

Nie pomógł sukces premiera w UE, nie pomogła jego osobista wizyta w Rybniku i Mikołowie: wybory uzupełniające do Senatu RP w okręgu rybnicko-mikołowskim wygrała Izabela Kloc z PiS. Trudno się dziwić temu, że przedstawiciele partii rządzącej szukają przyczyn i usprawiedliwień w niskiej frekwencji. Zdaniem przegranego kandydata PO Marka Krząkały wyniki są takie, jakie są, bo tzw. twardy elektorat PiS jest bardziej zmobilizowany niż "twardy" elektorat PO. Innymi słowy Krząkała stwierdził publicznie, że wyborcy PiS są bardziej obywatelscy niż wyborcy Platformy Obywatelskiej, bo bardziej biorą sobie do serca obywatelski obowiązek głosowania.

Z kolei inny poseł PO, Andrzej Gałażewski, tak bardzo nie może pogodzić się z porażką swojej partii, że w opublikowanym na Twitterze poście naubliżał Ślązakom, wyzywając ich od niemądrych leni. Napisał:

Wybory do Senatu w okręgu rybnickim; Kloc (PiS) przed Krząkałą (PO), frekfencja niska. Myślałem, że Ślązacy są mniej leniwi i mądrzejsi (pisownia oryginalna).

Oczywiście że frekwencja może mieć znaczenie i w wyborach samorządowych wyniki mogą (choć nie muszą) być inne. Ale czy to dostateczny powód, by sugerować, że wyborcy to nieroby i głupcy? Przecież już za kilka tygodni PO będzie starała się o ich głosy...

Wiadomość opublikowana na Twitterze przez posła PO Andrzeja Gałażewskiego   Wiadomość opublikowana na Twitterze przez posła PO Andrzeja Gałażewskiego screen ekranu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Piotr_Adamczyk
  09.09.2014 08:59
  PiS wygrał w Rybniku ponieważ:

  - ma zwarty elektorat "niepokornych" i "niezłomnych", których nikt i nic nie przekona, "że białe jest białe, a czarne jest czarne."

  - Marek Krząkała był mało wyrazisty.

  - Gość Niedzielny prowadził czarny PR przeciwko Krząkale (zob. komentarz p. Kucharczaka)

  - zbyt wielu wyborców PO zbagatelizowało wybory do Senatu.

  Mądrość i głupota to pojęcia mocno tabuizowane w dzisiejszej dyskusji publicznej.
 • kim
  09.09.2014 09:40
  Co tu dużo gadać: pan poseł nie dorósł do roli (żeby to łagodnie ująć, bo jak napiszę co myślę, to byłyby procesy) - i tyle.

  Panie Gałażewski!
  Jeśli ktoś chce być posłem, a więc z natury rzeczy PRZEDSTAWICIELEM, to jego zadaniem jest ludzi starać się zrozumieć - a nie głupawo osądzać.
  Na Pana miejscu złożyłbym ten mandat, bo sytuacja pokazuje, że nie rozumie Pan swojej funkcji.
  (co piszę jako - ogólnie - raczej zwolennik PO niż przeciwnik)
  doceń 4
 • pilz
  09.09.2014 10:07

  Czytam:
  Myślałem, że są mniej leniwi i mądrzejsi" - napisał o Ślązakach po porażce PO w Rybniku Andrzej Gałażewski. 

  Jeśli tak napisał poseł, to widać że OSIOŁ!!!, bo choć w Rybniku
  na ulicy gliwickiej jest tam taki zakład, ale on nie uprawnia o Slązakach tak pisać... Jego podopieczni, by tak nie napisali.....

  Na szczęście, że poseł innych powtarzanych bzdur politycznych
  o Slązakach nie wymienił.... Styl i pretensje posła lepiej nie określać, bo
  by mnie cenzura załatwiła.

  doceń 0
 • Savonarola
  11.09.2014 01:10
  Przegrany kandydat PO zapomnial w jakim kraju zyje? Po to ,aby zdobyc serca i GLOSY Polakow trzeba sie odpowiednio przygotowac. Na szyi zawisic kilka roznacow, w prawa klape marynarki wpiac sobie zdjecie Matki Boskiej czestochowskiej,w lewa zdjecie Jana Pawla II i sukces wyborczy murowany.Na miejscu Krzakaly zmienilbym tez nazwisko na takie bardziej bliskie sercu kazdego Polaka np.Wojtyla,Wyszynski,Glemp...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama