Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pustki przy urnach

W dwóch powiatach: rybnickim i mikołowskim oraz w Rybniku zakończyły się wybory uzupełniające do Senatu.

Frekwencja w wyborach była bardzo niska. Sprawdziły się przypuszczenia, że konieczność rozpisania kolejnych wyborów uzupełniających w tym okręgu wzbudzi niechęć wyborców do pójścia do głosowania. Poprzednie wybory do Senatu miały miejsce zaledwie przed rokiem, gdy w miejsce zmarłego senatora Antoniego Motyczki z PO został wybrany Bolesław Piecha z PiS. W maju br. B. Piecha został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Z cząstkowych wyników wyborów wynika, że w Rybniku, Gaszowicach i Lyskach, a także w Czerwionce-Leszczynach prowadzi Marek Krząkała (PO). Natomiast w Mikołowie i Łaziskach Izabela Kloc (PiS) go wyprzedza.

Wybory uzupełniające do Senatu odbyły się także w dwóch innych okręgach: w Sandomierzu i w Mińsku Mazowieckim.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama