Nowy numer 33/2018 Archiwum

W sobotę spotkają się kapłani

Prezbiterów w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach zgromadzą słowa: "Wierni wobec wzoru, jaki Chrystus nam zostawił".

"W przeżywanym Roku Rodziny pragniemy podziękować Bogu za dar życia i powołania oraz za wszelkie dobro, jakiego doświadczyliśmy w naszych rodzinach" - napisał abp Wiktor Skworc w zaproszeniu skierowanym do każdego kapłana archidiecezji katowickiej.

Metropolita dodał, że śląscy duchowni zachęceni przez papieża Franciszka do "duszpasterskiego nawrócenia", chcą rozpocząć kolejny rok formacji i posługi kapłańskiej na kolanach. Księża chcą także prosić Boga o misyjnego ducha gorliwości w dawaniu świadectwa miłosierdzia "według wzoru, jaki Chrystus nam zostawił". "Umocnieni wstawiennictwem świętego Jana Pawła II i modlitwą wiernych świeckich, prosić będziemy o uświęcenie nas samych, osób konsekrowanych i wszystkich zaangażowanych w dzieło głoszenia Ewangelii" - napisał.

Arcybiskup poprosił kapłanów o modlitwę za wszystkie rodziny archidiecezji, aby zawsze były "miłością wielkie", otwarte na dar życia i powołania, aby w swych duszpasterzach odnajdywały "autentycznych ojców i przewodników duchowych (...) chroniących przed zagrożeniami negatywnych ideologii i pomagających w stawaniu się silnymi Bogiem i Jego miłością".

Załącznik: ks. Marek Szkudło, wikariusz biskupi ds. stałej formacji kapłanów

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama