Nowy numer 33/2018 Archiwum

950 plecaków

Za nami finał tegorocznej akcji "Tornister pełen uśmiechów".

- Dziękuję wszystkim osobom, które chciały współorganizować tą akcję. Dzięki nim 950 dzieci ma plecaki - mówi ks. Tomasz Nowak, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej. To o 250 więcej niż w roku ubiegłym.

Akcja "Tornister pełen uśmiechów" polegała na zbiórce przyborów szkolnych w parafiach, które zamówiły plecaki. - Tegorocznym rekordzistą jest parafia Wniebowzięcia NMP w Katowicach na czele z ks. Rafałem Kacą, która wyposażyła prawie 100 plecaków - kontynuuje ks. Nowak.

Co ważne, szkolna wyprawka za pośrednictwem duszpasterzy, parafialnych zespołów Caritas czy katechetów została przekazana uczniom, należącym do konkretnej parafii. Parafianie pomagali więc "swoim" uczniom.

Już teraz można wesprzeć akcję "Tornister pełen uśmiechów 2015 ", wysyłając darowizny na numer konta Caritas Archidiecezji Katowickiej, dostępny na stronie katowickiego Caritas.

W tym roku także, dzięki pomocy archidiecezji, Caritas zorganizowała wyjazdy wakacyjne dla ponad 2 tys. dzieci. Wypoczywały one nad morzem, na Mazurach, a także w górach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama