Nowy numer 23/2021 Archiwum

Dostanie klucze do miasta

Rada Miasta Chorzów postanowiła nadać honorowe obywatelstwo abp. Józefowi Kupnemu. Uroczystość wręczenia symbolicznego klucza do miasta odbędzie się 18 września w chorzowskim Ratuszu.

W uzasadnieniu decyzji chorzowskich rajców czytamy, że metropolita wrocławski przez lata swojej posługi duszpasterskiej pozytywnie wpływał na kształt i rozwój lokalnej społeczności. - Uważamy, że istniejące dowody działalności predestynują go do tytułu Honorowego Obywatela Chorzowa - tłumaczą przedstawiciele biura prasowego Ratusza, dodając, że ze strony miasta jest to wyraz najwyższego wyróżnienia i uznania dla arcybiskupa. Przywołują przy tym także fakt, że od najmłodszych lat Józef Kupny był związany z Chorzowem. Tutaj uczęszczał do szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego, a w miejscowej parafii pw. św. Marii Magdaleny przyjął sakrament bierzmowania.

Przyjmując tytuł Honorowego Obywatela Chorzowa, metropolita wrocławski dołączy do grona takich osób, jak Jerzy Buzek, abp Damian Zimoń czy legenda polskiej piłki nożnej Gerard Cieślik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama