GN 32/2018 Archiwum

Ciągle trzeba być czujnym

W Katowicach w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej władze uczciły jej ofiary.

 Przedstawiciele władzy i służby mundurowe złożyli kwiaty pod obeliskiem ku czci harcerzy i harcerek poległych we wrześniu 1939 r.

- Wierzę, że jeżeli teraz byłoby tak, jak w 1939 r. , to nasza młodzież i nasz naród by nie zawiedli - mówił Mirosław Sekuła, marszałek województwa. Prezydent Piotr Uszok dodał, że dziś na wolność trzeba patrzeć jako na coś, co nie jest  dane raz na zawsze. - To, co dzieje się na świecie, pokazuje, że ciągle trzeba być czujnym - wyjaśniał.

Podczas pierwszych dni II wojny światowej wieża stanowiła punkt obserwacyjno-meldunkowy 73. Pułku Piechoty. 4 września do Katowic wkroczyły 239. Dywizja Piechoty Wehrmachtu oraz 56. i 68. Pułk Grenzschutzu. Do dziś nie do końca jest jasne, co w tamtych dniach działo się pod wieżą spadochronową.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama