Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wystawa fotografii Jana Zegalskiego, Katowice, do 11 października

Katowice. Otwarcie wystawy fotografii Jana Zegalskiego "41 x Nepomuk" odbędzie się w czwartek 18 września o godz. 17 w Muzeum Archidiecezjalnym (wejście od ul. Wita Stwosza 16). Ekspozycja potrwa do 11 października.

Wystawa obejmuje fotografie przydrożnych figur i kapliczek z wizerunkiem św. Jana Nepomucena, ukazując przy tym barokowy fenomen kultu świętego.

Artysta urodził się w 1932 r. w Poznaniu, gdzie ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej. Jest profesorem Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie już na emeryturze. W latach 1958-1996 był muzykiem Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Od 1958 r. zajmuje się fotografią. W latach 1964-1971 był członkiem Katowickiego Towarzystwa Fotograficznego, a od 1971 r. należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Ma na swoim koncie udział w licznych wystawach indywidualnych, a także konkursach w kraju i za granicą. W 1972 r. otrzymał tytuł Artiste FIAP.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama