Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wybierz sobie senatora

Wyborcy z Rybnika i Mikołowa wpłyną na wynik następnych wyborów. I to w całej Polsce.

Czy warto znów iść na wybory uzupełniające w okręgu rybnicko-mikołowskim? Jasne, że tak. Choć jeden nowy senator wiele w Polsce nie zmieni, to jednak jego zwycięstwo doda skrzydeł całej partii, która go wystawiła. Wygrany pociągnie swoje ugrupowanie w górę, a przegrany ściągnie je w dół – bo tak działają psychologiczne mechanizmy.

Wyborcy z Rybnika będą mieli więc teraz szansę, by wywrzeć wpływ na wynik następnych wyborów, i to w całym kraju. Może nie tych parlamentarnych, przyszłorocznych, ale samorządowych, które mają się odbyć w listopadzie – na pewno. Właśnie dlatego w niedzielę 7 września oczy całej Polski będą skierowane na trzy okręgi, w których odbędą się wybory uzupełniające do Senatu: na Sandomierz, Mińsk Mazowiecki oraz Rybnik z Mikołowem.

Jak kandydaci głosowali w przeszłości lub chcą głosować w sprawach ważnych dla katolików? Zapraszamy do naszego krótkiego tekstu, poświęconego ubiegającym się 7 września o fotel w Senacie RP: Subiektywny przewodnik wyborczy

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • slezan84
    01.09.2014 17:46
    Chroń nas Panie Boże od procentralistycznych partii politycznych. PO do spółki z PiS to ta sama sitwa, która dba tylko o swoje stołki.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy