Nowy numer 3/2019 Archiwum

VI Śląski Turniej Debat Oksfordzkich, zgłoszenia do 24 września

W roku szkolnym 2014/2015 Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach wraz z Bractwem Oświatowym Związku Górnośląskiego oraz II Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu zapraszają uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa śląskiego do udziału w V Śląskim Turnieju Debat Oksfordzkich.

Debata oksfordzka to bardzo wymagająca i jednocześnie wszechstronnie kształcąca forma pracy z ambitnymi uczniami, przygotowująca do udziału w życiu publicznym. Udział w nich stwarza okazję dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych do pogłębienia wiedzy o Śląsku, daje możliwość spojrzenia na zagadnienia z wielu stron, przygotowuje do wystąpień publicznych, mobilizuje do słuchania innych, kształtuje poczucie odpowiedzialności za słowa oraz wyrabia szacunek dla oponentów. Tezy wszystkich debat w turnieju dotyczą problemów, które wzbudzają dziś na Śląsku wiele emocji, są żywo komentowane i niejednokrotnie kontrowersyjne.

VI Śląski Turniej Debat Oksfordzkich ma poszerzać i pogłębiać wiedzę o regionie, jak również zainteresować młodzież żywotnymi problemami Górnego Śląska. Równorzędnym celem jest przygotowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do aktywnego udziału w życiu publicznym, a także przekonanie uczestników, że logika argumentacji w debacie może być wyrafinowaną rozrywką intelektualną.

Termin zgłaszania udziału szkół w turnieju upływa 24 września.

Zapisy przyjmują: Anna Ligocka, I Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu, tel.: 606 761 696, e-mail: aligocka@interia.pl oraz Andrzej Sznajder, Instytut Pamięci Narodowej Oddział Katowice, tel.: (32) 207 03 10, e-mail: andrzej.sznajder@ipn.gov.pl.

Więcej na www.slaskiedebaty.edu.pl, www.ipn.gov.pl oraz www.ipn-areszt.pl.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy