Reklama

Z rąk do rąk w dobrym celu

Już po raz kolejny w Chorzowie zbierane są książki, gazety i audiobooki. Zmienią one właścicieli, a w akcji chodzi o promocję czytelnictwa.

Już od ponad miesiąca są zbierane w różnych punktach Chorzowa, m.in. w Urzędzie Miasta, domach kultury czy filiach Biblioteki Miejskiej. Chętni mogą się jeszcze dołączyć, jest na to czas do 11 września. Wtedy wszystkie zgromadzone materiały zostaną oddane w ręce czytelników podczas kiermaszu na ul. Wolności, w ramach projektu o nazwie „Wolność czytania”.

Pomysł powstał, by stawić odpór tendencjom odchodzenia od czytelnictwa. W ramach akcji odbywać się będą także imprezy towarzyszące, takie jak spotkania autorskie, warsztaty literackie i animacje.

Jak dotąd, akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Liczba książek zebranych w zeszłym roku to kilka tysięcy, natomiast osób biorących udział w imprezach i spotkaniach towarzyszących - około 2 tys.

W tym roku trudno jest określić liczbę książek zebranych do tej pory, ze względu na wielość miejsc, w których prowadzona jest ich zbiórka. W końcu wszystkie zbiory trafią do Filii numer 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie zostaną posegregowane. Następnie będą przewiezione na giełdę książki na ul. Wolności.

Wśród atrakcyjnych wydarzeń zaplanowanych na tegoroczną edycję najważniejszymi będą spotkania z Jolantą Krysowatą i Jackiem Federowiczem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..