Nowy numer 50/2018 Archiwum

Niewybuchy wstrzymały pociągi

Znaleziono je blisko torów w Katowicach, w wyburzanym budynku przy ul. Wojewódzkiej.

Policja ewakuowała w piątek 22 sierpnia ludzi w promieniu 200 metrów. - Było to około 600 osób - powiedział nam Jacek Pytel z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Ponieważ rozbierany budynek stał przy torach kolejowych między Katowicami a Katowicami-Zawodziem, od 12.15 przez ponad godzinę ruch kolejowy z Katowic w stronę Częstochowy i Warszawy był całkowicie wstrzymany. Utknęło siedem pociągów, w tym „Beskidy” z Warszawy Wschodniej do Bielska-Białej, „Hetman” z Poznania do Rzeszowa czy pociągi Kolei Śląskich. - Wydajemy poczęstunki pasażerom w pociągach i na stacjach – powiedział nam Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PKP.

Dwa pociski o średnicy 10 cm i długie na 40 cm - prawdopodobnie niewybuchy - zabrali saperzy z Gliwic, którzy przeszukali też teren.

Ruch na jednym torze został przywrócony o godzinie 13.17, a kilkanaście minut później – na obu torach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy