Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zmarł ks. Józef Bartas

Był emerytowanym proboszczem w Skrbeńsku. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 10 w kościele Marii Magdaleny w Tychach.

Zmarły miał 82 lata, z czego 57 przeżył jako kapłan. Urodził się w 1932 r. w Tychach, do Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie wstąpił w 1951 r.  4 lata później, z rąk bp. Herberta Bednorza w katowickiej katedrze Chrystusa Króla, otrzymał święcenia prezbiteratu.

Duszpasterskie posługiwanie rozpoczął na zastępstwie w Bieruniu Starym. Później pracował w Niedobczycach, Wilczy, w Rybniku u św. Antoniego, w Tarnowskich Górach (parafia św.św. Piotra i Pawła), Murckach, Dąbrówce Małej i Załężu. Był też kapelanem szpitalnym w Chorzowie.

W 1975 r. objął funkcję rektora kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skrbeńsku. Gdy powstała tam parafia, został jej pierwszym jej proboszczem. W 1997 r., po 22 latach posługiwania w Skrbeńsku, przeszedł na emeryturę i zamieszkał w swojej rodzinnej parafii w Tychach.

Ks. Bartas zmarł 17 sierpnia w szpitalu w Tychach. Pochowany zostanie na cmentarzu przy kościele św. Marii Magdaleny. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 21 sierpnia w tej świątyni (godz. 10 - eksportacja i modlitwa za zmarłego, godz. 11 - Msza św.).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy