Nowy numer 50/2018 Archiwum

Kobieto, widzimy się w Piekarach!

W niedzielę, 2 dni po uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kilkadziesiąt tysięcy kobiet z różnych stron archidiecezji (i nie tylko) pojawi się w sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich, by Maryi powierzyć swoje rodziny, pracę czy naukę.

W niedzielę kobiety znów spotykają się w Piekarach   W niedzielę kobiety znów spotykają się w Piekarach Roman Koszowski /Foto Gość Do udziału w piekarskim święcie szczególnie zaprasza abp Wiktor Skworc. Razem z nim modlitwom przewodniczyć będzie m.in. abp Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, który wygłosi homilię. Pątniczkom towarzyszyć będzie hasło Roku Rodziny, przeżywanego w metropolii górnośląskiej: "Rodzina miłością wielka". Pielgrzymowanie będzie także dziękczynieniem za kanonizację papieży.

Metropolita katowicki zwraca uwagę, że kobiecie przypada szczególna rola w kształtowaniu więzi rodzinnych. "Razem z Maryją powierzymy Jej Synowi świat kobiet, reprezentowany na piekarskim wzgórzu przez babcie, matki, żony, córki, siostry zakonne, osoby stanu wolnego. Będą też przedstawicielki lokalnych samorządów i branż zawodowych. Zapraszam środowisko nauczycielek, pedagogów, personelu medycznego, świata kultury, nauki oraz ruchów katolickich i parafialnych wspólnot modlitewnych" – napisał w zaproszeniu i wyraził przekonanie, że w tym bogactwie stanów i powołań kryje się duchowy potencjał, od którego zależy jakość życia moralnego i religijnego rodzin na Górnym Śląsku.

W Piekarach zostanie także ogłoszony laureat dorocznej nagrody "Lux ex Silesia". Otrzymują ją osoby, które w swojej działalności naukowej lub artystycznej ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska.

Osoby, które nie mogą przybyć do śląskiego sanktuarium, pielgrzymkę mogą śledzić z Radiem eM oraz naszym serwisem: katowice.gosc.pl, gdzie ukażą się relacje oraz galerie zdjęć.

Także tego dnia będzie można kupić specjalne wydanie "Gościa Niedzielnego", przygotowane dla wszystkich pątniczek gromadzących się w Piekarach.

Plan pielgrzymki

8.00 – Godzinki o NMP

8.30 – Modlitwa różańcowa

9.30 – Przybycie kardynałów i biskupów do bazyliki, procesja na kalwarię z obrazem Matki Bożej Piekarskiej

10.00 – Msza święta na wzgórzu kalwaryjskim pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, homilia: abp Konrad Krajewski, jałmużnik papieski (Watykan)

14.00 – Godzina młodzieżowa

15.00 – Nieszpory maryjne i procesja do bazyliki

Załączniki:

Zaproszenie metropolity katowickiego na pielgrzymkę oraz zapowiedź przyznania nagrody "Lux ex Silesia":

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy